Osiedle Pod Złotymi Dębami

Forum mieszkańców

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-07-10 11:52:28

apocal
Administrator
Dołączył: 2018-07-10
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 60.0

Instalacja wodno-kanalizacyjna w drodze

Dzień dobry

Wątek dedykowany do rozmowy o instalacji wodno-kanalizacyjnej w ulicy Akacjowej

pozdrawiam
Marek

Oto informacje, które udało mi się uzyskac od dewelopera:

  • kto jest właścicielem tej instalacji
    Zgodnie z prawem i zawartą umową sprzedaży nieruchomości każdy z nabywców udziału w drodze/ulicy Akacjowej stał się właścicielem umieszczonych pod ulicą instalacji w tym przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz przyłączy wodociągowych (zgodnie z art. 47 kodeksu cywilnego infrastruktura wodociągowa i kanalizacyjna stanowi część składową nieruchomości - działki nr 1052/2 i stanowi współwłasność współwłaścicieli drogi).

  • dlaczego instalacja nie została przekazana ZGK
    Zakład Gospodarki Komunalnej w Świętej Katarzynie, który jest właścicielem sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej do których zostały wpięte przyłącza kanalizacji sanitarnej i przyłącza wodociągowe umieszczone w ulicy Akacjowej nie przejmuje na własność przyłączy. Trasa przyłączy pozostaje na stanie właścicieli zgodnie z zapisami protokołów technicznego odbioru przyłączy kanalizacji sanitarnej i przyłączy wodociągowych (w załączeniu do wglądu).

  • gdzie w dokumentach które otrzymałem od Arbetu znajdę informacje o tym, że mój dom jest podłączony do instalacji innej niż gminna
    Wszystkie budynki mieszkalne zlokalizowane przy ulicy Akacjowej wpięte są do sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej zarządzanych przez ZGK - spółkę miejską, przez co z automatu budynki podpięte są do mediów miejskich. Jedynym możliwym rozwiązaniem na połączenie w/w sieci z budynkami jest wykonanie stosownych przyłączy co nastąpiło. Takie rozwiązanie stosowane jest przez wszystkich właścicieli/zarządców sieci np. TAURON, PGNiG i ZGK.

  • gdzie w akcie notarialnym jest napisane, ze kupiłem taką instalację
    To pytanie proszę zadać notariuszowi lub prawnikowi. Przez zakup udziałów w drodze stał się Pan współwłaścicielem instalacji - patrz ad.1.

Do poczytania:
http://www.administrator24.info/artykul … alacje?p=2

Offline

#2 2018-07-11 06:44:22

dominija
Użytkownik
Dołączył: 2018-07-10
Liczba postów: 4
MacintoshChrome 67.0.3396.99

Odp: Instalacja wodno-kanalizacyjna w drodze

Jeśli chodzi o artykuł to stał się on nieaktualny przez wyrok SN z czerwca 2017 który określa definicje przyłącza wodnego (od zaworu za licznikiem do sieci) i kanalizacyjnego (od studzienki do sieci).
http://www.rp.pl/Nieruchomosci/30629988 … szego.html
Przed czerwcem 2017 zakłady wodne były przymuszane przez UOKiK do przejmowania/budowania/wykupywania od inwestorów przyłączy (które nie były przyłączami w tamtym czasie), po tym wyroku niestety monopolista ma Asa w ręku. Odbiory wg protokołów mają daty: 31.03.2017, 11.01.2017, 28.08.2017, więc przynajmniej te pierwsze przyłącza (dla numerów parzystych z marca i stycznia) miały szanse zostać skutecznie przekazane ZGKowi. Ale niestety tak się nie stało i teraz mamy trochę kłopot. Wysłałam maila do ZGKu z pytaniem jaki jest stan, podstawy prawne tej sytuacji i czy da się przepisać ten odcinek wodno-kanalizacyjny na nich. Zobaczymy co odpiszą. Dam znać tutaj na forum.
Dominika

Offline

#3 2018-07-16 06:33:19

apocal
Administrator
Dołączył: 2018-07-10
Liczba postów: 7
WindowsFirefox 61.0

Odp: Instalacja wodno-kanalizacyjna w drodze

Dzień dobry

Czy toś z Państwa ma jakieś inne informacje, które pozyskał od Arbetu lub prawników na temat instalacji w drodze?

pozdrawiam
Marek

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
anonserek - moonlight - ladyfantasy - roans - imperialmta